Recenze DVD: TRIUMF VŮLE - srovnání


Obrazové srovnání disku Triumph of the Will z produkce DD Video (2001)
a disku Triumph of the Will od společnosti Synapse Films (2001).
Recenze disků jsou uvedeny každá na samostatné stránce.
[recenze DD Video] [recenze Synapse Films]
Konec úvodních titulků se prolne s pohledem z kabiny letícího letadla. V americkém vydání (vpravo) je titulková sekvence (a tím pádem také první záběr, který se s titulky prolíná) prezentována ve zmenšeném obrazovém poli s černými okraji. Jak je patrné z výše uvedených snímků, jsou na britské edici titulky lehce ořízlé, americká verze dosáhla zmenšením obrazového pole jejich úplného zobrazení.

Jedna z ukázek míry poškození obou filmů, v případě disku od Synapse Films ovšem se zřetelnějším rozlišením a kontrastem (vpravo).

kromě patrného rozdílu v zaostření a kontrastu je zde vidět evidentní ořez horní a spodní hrany záběru u vydání od DD Video (vlevo).

Vadná slepka, která se mihne při jednom z Hitlerových projevů v záběru se nachází na obou kopiích, v případě amerického disku je paradoxně zřetelnější, protože při přepisu došlo k zaostření a vykontrastování obrazu.

Záběry na rychleji se pohybující předměty jsou na britském disku (vlevo) vždy rozmazané a prakticky nejde udělat ostrý screenshot. Na této ukázce je opět patrný ořez záběru (srovnej kopyta koně na obou ukázkách).

Další ukázka zaostření, kontrastu a ořezu obrazu na obou discích.


[Na Nostalghia.cz publikováno 3. 4. 2004]* * *
TOPlist


© 2002-2020 Nostalghia.cz
© 2002-2020 Petr Gajdošík

[Facebook] [Twitter]