Nostalghia.cz v novém


K dnešnímu dni byla zprovozněna nová grafická podoba stránek Nostalghia.cz. Důvodem byla tak trošku únava z již letitého vzhledu stránek, hlavně ale jejich „úklid“ a restrukturalizace některých oddílů. Cílem bylo stránky nejen zpřehlednit, ale ulehčit si i správcování. Právě komplikovanost „obsluhy“ stála např. za dlouhodobou odstávkou specializované části Nostalgická dívídítéka. Ta dostála rovněž změn a k dnešnímu dni se na ní opět začnou objevovat aktualizace a zprávy ze světa nostalgických DVD titulů.

Byla také zpřehledněna evidence publikovaných textů v oddílu Rejstřík, která myslím umožňuje lépe vyhledávat texty na Nostalghia.cz pomocí logické struktury a tematického členění a ne jen pomocí vyhledávače.

Zcela nově nyní bude řešeno i zasílání aktualizací. Pro zjednodušení došlo ke sloučení doposud tří samostatných databází, které vznikly historicky - tak, jak se Nostalghia.cz rozrůstala - jako databáze zájemců o aktuality stránek o Andreji Tarkovském, MARKETĚ LAZAROVÉ a konečně ostatních aktualit na Nostalghia.cz. V současné době, kdy jsou všechny novinky prezentovány na titulní straně již pro toto členění není důvod a proto bylo zvoleno jednotné řešení, tedy zasílání všech novinek všem zájemcům, kteří se o ně v minulosti přihlásili. Toto řešení usnadní práci i mě, protože bylo neustále nutné hlídat, kterou aktualizaci a komu rozesílat, což bývalo občas v pozdních nočních hodinách únavné. :-) Zatím je zasílání aktualizací sice provizorní, ale již „sjednocené“. Pracuje se na jeho profesionálnější podobě.

Obsahově se staré texty v novém hávu od své původní podoby neliší. Nebyly upravovány ani již zastaralé informace, vše bylo ponecháno tak, jak to bylo napsáno, včetně případných překlepů. Bylo smazáno jen pár opravdu zbytných aktualit a příspěvků.

Je možné, že ne všechny detaily a změny se v nové verzi stránek podařilo vychytat, takže budu rád za jakékoliv připomínky a upozornění, že někde něco nefunguje nebo není tak, jak by mělo být.

[Na Nostalghia.cz publikováno 8. 6. 2006]Podoba stránek Nostalghia.cz do roku 2006* * *
TOPlist


© 2002-2023 Nostalghia.cz
© 2002-2023 Petr Gajdošík

[Facebook] [Twitter]